Tradiotional Meddicine

عسل

عسل به عنوان محصول زنبورعسل مورد بحث بسیاری از مردم است و در محافل مختلف آنرا بهترین داروی کره زمین می دانند. ولی همچنان در بین مردم جایگاه کافی را پیدا نکرده است. نکاتی در مورد زنبور عسل و خود عسل:

  • زنبورعسل یکی از مهمترین مخلوقات خداوند است و بیشترین تاثیر را در بین موجودات جهت گرده افشانی گیاهان و زنده ماندن طبیعت انجام می دهد و در بین حشرات و موجودات زنده بالاترین جایگاه را دارد. چه بسا با نبود زنبور عسل بقاء تمامی موجودات به پایانی می انجامید.
  • محصولات این موجود بی نظیر شامل عسل، گرده گل، ژل رویال، موم، بره موم و زهر زنبور عسل است.
  • با وجود این همه محصول بزرگترین وظیفه و خاصیت زنبور عسل افزایش تولید و محصول زمینهای کشاورزی و افزایش تولبد باغات و جلوگیری از خشک شدن جنگلها و مراتع است.(جالب است بدانید یک باغ با وجود کندوهای زنبور عسل تا ده برابر می تواند محصول دهد)
  • عسلهای بدست آمده از زنبور با توجه به تنوع گلها از نظر رنگ، بو، شکل، خواص و مزاج گلها با هم متفاوت هستند و دارای رنگ و بوی متفاوتی هستند.
  • عسل طبیعی حدود ۲۰۰ ماده است که آمینواسیدها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنزیم‌ها را شامل میگردد. در هر حال عمده عسل حاوی قند و آب است. عسل شهد جمع آوری شده توسط زنبور عسل است که پس از تولید طبیعی دارای رطوبت زیر 25 درصد و ساکاروز یا قند معمولی زیر 8 درصد است. عمده قند طبیعی عسل گلوکز و فروکتوز است که بیش اط 80 درصد جذب گوارش بدن انسان می شوند.
  • قرآن کریم، به صراحت به عسل درمانی اشاره کرده است: «و خدایت به زنبور عسل وحی کرد که از کوهها و درختان و سقفهای رفیع، منزل گیر. و سپس از انواع میوه‌های شیرین (و از حلاوت و شهد گلهای خوشبو) تغذیه کن و راه پروردگارت را به اطاعت بپوی، آن‌گاه از درون آن، شربت شیرینی به رنگهای مختلف بیرون آید که در آن شفاء مردمان است. در این کار نیز آیتی (از قدرت خدا) برای متفکران پیداست» (آیات ۶۸ و ۶۹ سوره نحل)

خدمات رایگان

مشاوره و ویزیت

 

محصولات رایگان

هدایای سنتی

 

آموزش رایگان

دوره مزاج شناسی