• جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 88882701 یا 09924369744 تماس بگیرید

فواید حجامت

تعداد بازدید : 359
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۲۴

فواید حجامت:

1.جلوگیری از سکته :حجامت با مکانیزم پیشگیرانه ای ک دارد،از سکته قلبی جلوگیری می کند.

2.فعال کردن سیستم ایمنی بدن با حجامت انجام می پذیرد.

3.درمان غلظت خون:برای درمان غلظت خون یکی از بهترین روش های درمانی حجامت است.میزان حجامت و خونگیریدر افراد ی که دچار غلظت خون هستند باید با تشخیص متخصص طب سنتی انجام بپذیرد.

4.درمان کبد چرب :یکی از بهترین روش های درمان کبد چرب حجامت کبد است.و معمولا متخصصین طب سنتی قبل از حجامت کبد،حجامت پشت کتف یا بین دو کتف را انجام داده و سپس حجامت کبد را تجویز می کند.و با توجه به میزان کبد چرب شخص بیمار تعداد حجامت ها مشخص می گردد.

5.درمان مرض آبله:این بیماری چون بر اثر شورش خون یا بر اثر غلبه خون یا دم به وجود می آید بهترین روش درمان آن حجامت می باشد.

6.حجامت یکی از بهترین روش های درمان یا تنظیم چربی خون،فشارخون،کلسترول،اوره و تری گلیسرید می باشد.همچنین حجامت می تواند قندخون را کاهش دهد پس در درمان دیابت نوع یک می توان از حجامت استفاده رد در حالیکه در درمان دیابت نوع دو به هیچ وجه نباید از حجامت استفاده کرد.

7.حجامت در درمان سرماخوردگی هم کارایی دارد و علاوه بر آن در درمان آنفولانزا می تواند بسیار مفید باشد.

 8.درمان نقرص

9.درمان بیماری های پوستی،به خصوص جوش ،دمل ها ،آلرژی ها و خارش های بدن،لک ها ، پی سی یا برص که یکی از روش های درمان می باشد.

10.دفع سموم موجود در خون:یکی از بهترین روش ها برای افرادی که از طریق مختلف دچار جذب سموم در خون گردیده اند حجامت می باشد و علاوه بر آن برای انواع مسمومیت ها توسط گاز،شیمیایی و مسمومیت غذایی می توان از حجامت استفاده کرد.

11.یکی از مواردی که به خصوص در سالهای اخیر جامعه ی پزشکی را دچار چالش و تنش نموده است استفاده از ئاکسیناسیون است ،در واقع راضی در کتاب خود از حجامت و فصد به عنوان بهترین درمان های پیشگیری کننده نام برده است و چه بسا حجامت از بسیاری از روش های واکسینه جدید آماده و بهتر باشد.

12.حجامت یکی از روش های درمانی برای بیماری طاعون است.

13.در درمان غلبه ی اخلاط معمولا می توانیم از حجامت استفاده کنیم.

14.یکی از فواید حجامت افزایش هوش و حافظه می باشد. در واقع حجامت می تواند کمک های بسیار فراوانی در جهت پیشرفت یک مملکت داشته باشد.محققان،دانشجویان،محصلین می توانند از این روش درمانی جهت پرورش حافظه خود استفاده کنند.

15.از فواید دیگر حجامت کم کردن افسردگی ،تنش های روحی و روانی و عصبی،و کم کردن عصبانیت می باشد.

16.حجامت یک روش درمانی برای حساسیت های فصلی و آبریزش بینی و سوزش چشم کی باشد.بهترین روش پیشگیری برای این حساسیت ها و بهترین زمان آن حجامت در بهار است.

17.از فواید دیگر قطع خونریزی عادت ماهانه خانم ها با حجامت بین دو کتف ،کسانی که دچار خونریزی شدید در دوران عادت ماهیانه هستند می توانند جهت قطع خونریزی از حجامت بین دو کتف یا حجامت ساق پا استفاده کنند.

18.حجامت جهت افزایش قد :یکی از بهترین روش های درمانی برای افرادی که در دوران رشد قرار دارند یا رشد آنها در دوران مورد نیاز قطع شده است حجامت است.

19.حجامت های مرتب فصلی یا ماهیانه می تواند موجب افزایش قد گردد.حجامت بین دو کتف،حجامت ساکرال،حجامت ساقین مهمترین حجامت ها جهت افزایش قد می باشد.

20.حجامت یک روش پیشگیرانه در ابتلا به بیماری های کلیوی و به خصوص سنگ کلیه است زیرا با تصفیه خون از عوامل سنگ ساز انسان را حفظ می کند. همچنین حجامت بر بیماری های طحال نیز اثر بسیار بالایی دارد. چه در حوزه ی پیشگیری از بیماری ها و چه در جهت درمان آنها.

 

منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال